Dr Adam Bodnar

Dr Adam Bodnar – adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka WPiA UW

Dr Adam Bodnar -  urodził się 6 stycznia 1977 r. w Trzebiatowie. W 1999 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie w 2000 r. studia LL.M. (prawo konstytucyjne porównawcze) na Central European University w Budapeszcie.

W latach 1999 – 2004 pracował w warszawskim biurze kancelarii Weil Gotshal & Manges. Od listopada 2004 r. prowadził Program Spraw Precedensowych w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Obecnie wiceprezes zarządu i szef działu prawnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W 2006 r. obronił doktorat pt. “Obywatelstwo wielopoziomowe w europejskiej przestrzeni publicznej”.

Od listopada 2006 r. zatrudniony jest na stanowisku adiunkta w Zakładzie Praw Człowieka WPiA UW.

Strona SSRN z aktualnymi pracami badawczymi

lista publikacji dr Adam Bodnar

Kontakt: a.bodnar@wpia.uw.edu.pl